Przytoczę tu dwie wypowiedzi…

12 czerwca 2018

Przytoczę tu dwie wypowiedzi które dziś przeczytałem

Jak się nie chce być beta bankomatem providerem to holduje się bitcoina. Proste. Od dwóch lat przynajmniej to powtarzamy, ale zawsze znajdą się „mądrzejsi”. Ci którzy naprawdę zarabiają (jakieś 5 % graczy) siedzą cicho. Reszta tu przychodzi, robi szum, chwali się, pózniej przychodzą albo płaczą, że stracili pieniądze.

Po prostu spróbowałeś hazardu i przegrałeś. Masz wszystkie symptomy osoby będącej idealnym kandydatem do uzależnienia. Wiele osób nie zdaje sobie, że kryptowaluty to także hazard, tym groźniejszy bo ukryty pod płaszczykiem „trejdowania”, więc osoba ładująca w to pieniądze nie nie zdaje sobie sprawy, że niczym nie różni się od gracza na automatach czy osoby obstawiającej mecze

Po części je rozumiem, być może dla wielu osób to są najlepsze rady jakie mogą dostać. Ja wychodzę trochę z innego założenia i staram się dawać inne rady.

Niezależnie czy jesteś fanem technologi i wierzysz że kiedyś zmieni ona świat oraz wywróci rynek finansowy, czy jesteś tylko dla pieniędzy masz niepowtarzalną okazje zdobyć coś czego nikt nie będzie Ci wstanie zabrać mianowicie wiedzę. Oczywiście można hodlować i wpatrywać się w wykres jak sroka w gnat ale moim zdaniem znacznie lepiej wykorzystać ten czas na naukę, to środowisko jest na tyle otwarte i młode że ludzie chętnie dzielą się wiedzą, sporo można nauczyć się o finansach, ekonomii czy spekulacji. Nie dość że ta wiedza jest uniwersalna i ma przełożenie właściwie na każdy rynek to co więcej wszystko dzieje się w przyspieszeniu. Na sprawdzenie teorii na rynku akcji czasami trzeba czekać tygodniami czy miesiącami tutaj często to kwestia dni.

I żeby było jasne nie namawiam żeby każdy stał się traderem/spekulantem sprzedał to co ma i ryzykował. Namawiam żeby się rozwijać, próbować myśleć, grać za małe kwoty bo każdy na początku traci inaczej się nie nauczy. Robiąc to budujecie sobie plan B bo hype na krypto wiecznie trwać nie będzie.

Żeby nie być gołosłownym, chyba większość osób na tagu poznała zasadę „kupuj plotki, sprzedawaj fakty” mieliśmy to przy okazji konferencji LISK’a czy na VEN jak ogłaszali partnerstwa. Wczoraj podczas konferencji E3 odbyła się prezentacja nowego zwiastuna gry cyberpunk 2077, jednego z głównych produktów nad którymi pracuje CD Projekt, kurs akcji był od jakiegoś czasu mocno pompowany pod to wydarzenie. Zgadnijcie co się stało dziś z kursem akcji?

#bitcoin #kryptowaluty #cdprojekt #cyberpunk2077

No Comments

Comments are closed.